Vítejte na herním portálu Zeta-Gaming.eu

Informace o hře SCP:SL

SCP je zkratka pro Secure, Contain, Protect. Jedná se o dobře zřízenou nadaci, která vyhledává a “shromažďuje“ všechny abnormální předměty, lidi, choroby, nebo místa všude po celém světě. Ano, SCP (pomlčka + číslo předmětu, osoby...) nemusejí být jen bytosti. Je zde i řada mnohých předmětů, které dokáží opravdu hodně ublížit, dokonce i zabít. Jiné zase dokáží zcela vyléčit vážná zranění, nebo jinak smrtelné choroby. Jsou zde místa, kam člověk vkročí, ale už nikdy nevyjde ven. Nebo je nalezen v kómatu o několik let později. Dále jsou tu nemoci, na které ve valné většině pro civilisty neexistuje žádný lék a postižený jedinec mnohdy končí v potoku své vlastní krve.

Role:
- Class-D Personál
- Nine-Tailed Fox
- Facilty Guard
- Vědci
- SCP Objekt
- Chaos Insurgency

Class-D Personál

Třída, která je nejméně důležitá a zároveň neskutečně potřebná. D-Class Personnel fungují jako “pokusná morčata“, která jsou posílána k různým SCP ať už dobrovolně, nebo po zlém - nedobrovolně. D-Class většinou umírají, protože jsou posíláni dál a dál k dalším SCP dokud nezemřou a nestanou se buďto bezcennými, nebo předmětem diskuze, který je důkladně rozpitván v laboratoři. Řady D-Class tvoří odsouzení zločinci, kteří se dopustili brutálních činů a byli by stejně zabiti soudy nařízenými tresty smrti. Tito vězni jsou z celého světa a ne vždy to jsou jen brutální vrazi. Ve hře se snažíte co nejdéle přežít, najít kartu, dostat se z Foundation a při tom spolupracovat s Chaos Insurgency.

Nine-Tailed Fox

Útočná jednotka, která má za úkol zajistit celou oblast, zachránit vědce a zneškodnit jakékoliv hrozby, které by mohli utéct z SCP Foundation a dále zneškodnit nebo popřípadě zajmout Class D.

Facility Guard

Role chránící oblast celého SCP Foundation. Chrání třídu C za každou cenu a odvádí class D na testy. Ve hře se objevíš v Entrance zone a snažíš se dostat do Light zone, kde se snažíte zachránit vědce a popřípadě zatknout nebo zabít class D.

Vědci

Nejběžnější pracovníci v SCP Foundation. Jsou jimi především výzkumníci, kteří se takto mohou lehce dostat k bezpečným i nebezpečným SCP. Ve hře začínáte s kartou 02, která vám pomůže dostat se k SCP-914 a utéct z Foundation s 05 kartou. Při tomto úniku vám budou pomáhat Nine-Tailed Fox a Facilty Guard.

SCP Objekt

SCP objekty jsou osoby, věci, látky které dokážou ublížít, vyléčit nebo dokonce zabít člověka. Tyto SCP se snaží nadace zadržet a držet pod kontrolou v SCP Foundation.

SCP-049

Muž humanoid, který je morovým doktorem s tradiční maskou z období moru. Pokud se SCP-049 dotkne člověka okamžitě umře a po chvíli udělá z mrtvého člověka opět živého, avšak ne moc úplně živého. Stane se zněj SCP-049-02. Ve hře se snažíš zabít všechny hráče a proměnit je ve své stoupence. Pokud vidíš SCP-049 snaž se mu utéct jsi rychlejší než on. Dávej si hodně pozor, když otevíráš dveře mohl by tam být, ale pokud tě dostane tak nebuď smutný, budeš SCP-049-02 a budeš moct zabíjet ostatní hráče svojí nákazou.

SCP-049-2

"Vyléčený" objekt subjektu SCP-049. Tyto subjekty jsou extrémně agresivní a nekomunikativní. V krevním oběhu mají velké množství neznámých látek, které se přenášejí i kousnutím nebo jiným přenosem tělních tekutin. Ve hře může stačit i jediná rána od tohoto subjektu a může to znamenat smrt a následnou proměnu v SCP-049-02, pokud tedy nemá nakažený hráč lékarničku, která hráče vyléči i z nákazy.

SCP-079

Počítač z roku 1978. SCP-079 získal umělou inteligenci od svého majitele který na něm dělal testy a byl navržen tak, aby se sám zdokonaloval. Ve hře se můžete pohybovat pomocí kamer a snažit se pomoci svým kamarádům SCP. Můžete zavírat a zamykat dveře což hodně zrychlí práci pro ostatní SCP. Snažíte se komunikovat se svým týmem protože je budete potřebovat. V heavy containment zone se nachází 5 generátorů, které pokud někdo otevře a vloží do nich tablet objeví se ti přeš obrazovku error, kdy můžete otevřít mapu a zjistit ve které místnosti byl generátor aktivován. Potom se snažíte navigovat jiné SCP ke generátoru, aby tablet odpojil. Všech 5 zapojených generátorů pro vás znamená konec hry. Realně ho uvidíš v kameře tím že bude svítit modře a tím pádem už víš, že máš utéct od daného místa. Pokud ho chceš deaktivovat najdi generátory a všechny je zapni, ale budeš potřebovat tablet.

SCP-096

Muž s bílou barvou kůže, oči které jsou taktéž bílé, ale nejzajímavější jsou jeho paže které jsou velmi dlouhé a hlavně jeho celková výšká, která měří 2,38 metrů. Typické je u něj jeho pláč, který je hodně slyšet a člověk si tedy může dát větší pozor. Ve hře jste pomalý a snažíte se dostat před hráče, aby se na vás podíval. Tím se stáváš agresivní a po 5 vteřinách se postavíš do svých 2 metrů a běžíš neuvěřitelnou rychlostí. Ve svém hněvu se snažíš zabít co nejvíce hráčů. Tvou další schopností je ničení dveří během tohoto hněvu. Po zhruba 15-20 sekundách budete opět pomalý a budete se muset opět snažit najít další hráče, kteří by se ma vás mohli podívat. Zkuste se na něj nekoukat, koukejte do země nebo do stropu a obíhejte ho. Pokud se stane, že se na něj podíváte, víc než utíkat se spíš snažte schovat.

SCP-106

Muž, který na první pohled připomíná starého muže, který je oblečen do černé vesty. Při bližším průzkumu je vidět hnijící maso, za které může s největší pravděpodobností jeho schopnost korodovat předměty, či nechat hnít živé tkáně. Charakteristické jsou pro něj svítící oči ve tmě, které jsou vidět na velkou vzdálenost. Jedná se vcelku o pomalé SCP, které upřednostňuje chůzi. Je však velice vytrvalí a bude svou oběť pronásledovat jak dlouho to jen půjde. Při usmrcování napadá SCP-106 hlavně důležité orgány, nebo šlachy. Polomrtvá, nebo mrtvá, osoba je poté zatažena do Pocket Dimension. Pocket Dimension - Jedná se o dimenzi, kterou má celou pod palcem právě SCP-106. V této dimenzi uchovává několik lidí, kteří ještě žijí - podle toho, kolik se mu podaří pochytat obětí. Dalo by se říci, že se jedná o jakousi úschovnu kořisti. Ve hře se snažíte zabít každého kdo vám přijde do cesty. Pokud se někoho pokusíte zabít vtáhneš ho do již zmíněné Pocket Dimension, kde pomalu, ale jistě umírá. Oběť vtažená má do pocket dimension má ovšem na výběr z 8 chodeb, které vás mohou z Pocket Dimension vytáhnout a nebo mohou znamenat vaši okamžitou smrt. SCP-106 má také schopnost díky které si může kdekoliv udělat bod do kterého se můžeš kdykoliv v případě nouze vrátit. Pokud ho uvidíš a víš že po tobě jde tak nezavírej dveře nemá to cenu i když ho o zhruba na 1 sekundu spomalíš. Proč nezavírat dveře? Protože nevíš jestli náhodou nejdeš do slepé uličky ze které není útěku a pokud si zavíral všechny dveře za sebou tak už neutečeš. Zabiješ ho tím, že otevřeš jeho místnost, ale to je moc lehké a tak buď ty sám nebo někdo jiný musí vstoupit do malé komůrky kde se za ním okamžitě zavřou dveře a hráč zemře. Po této oběti může jakýkoliv hráč zmáčknout velké červené tlačítko a tím SCP-106 vrátit do jeho komnaty a tím ho vyřadit ze hry.

SCP-173

Tento SCP Objekt není přezdíván "Socha" jen tak pro nic za nic. Z jedné části za to může materiál ze kterého je vyroben, což je beton, a tím druhým je jeho schopnost pohybu. Dokud je pozorován, zůstává nehybným - prostě socha. Ovšem to jen do chvíle, dokud pozorovatel nemrkne, nebo se neotočí. Když totiž není nikomu na očích, stává se z nehybné sochy extrémně rychlá bytost, která se bude snažit zabít všechno živé. Ve hře se snažíte zabít hráče, avšak musíte taktizovat a být velmi trpělivý a vyčkávat na svoje oběti. Ze začátku hry nejste až tak rychlý, ovšem s poklesem vašich životů roste vaše rychlost a tedy je pro vás jednodušší dostat se k vaší oběti. Snažte se z něho nikdy nespustit oči, nejlépe uděláte když budete alespoň 2 a jeden na něm bude neustále udržovat své oči a druhý bude otevírat dveře a popřípadě navigovat. Ne vždy je dobrý nápad do SCP-173 začít střilet, můžete využít toho že není ze začátku tak extrémně rychlý.

SCP-914

Všemi hráči oblíbený "vylepšovač" věcí, bez kterého se ve hře prakticky nelze obejít. U SCP-914 je několik možností jak danou věc vylepšit. Very Fine - možnost dost riskantní, protože danou věc může vylepšít na max nebo taky úplně zničit. Fine - možnost která se běžně používá, aby si vylepšil kartu na tu nejvyšší. Pomalejší ale bezpečnější než Very Fine. 1:1 - možnost která dokáže z předmětu udělat jiný předmět podobné kvality. Např: 02 karta se promění na Zone manager kartu. Coarse - možnost která se moc nepoužívá protože už z názvu si můžete všimnout že nebude dělat nic dobrého. Např: vložíte kartu 02 a vyleze 01. Rough je možnost která se vůbec nepoužívá protože ti dokáže zničit jakýkoliv předmět.

SCP-939

Teplokrvevní dravci. SCP-939 žijí ve smečkách a jejich kůže dobře propouští vlkost a je průhledná s červeným zabarvením. SCP-939 má čtyři nohy, dlouhý ocas a skoro celé jeho tělo je pokryto ostny. SCP-939 jsou vybaveny špičatými zuby o délce až 6 cm a vnější strana čelisti je vybaveny receptory citlivými na teplo. SCP-939 může mluvit a využívá toho aby nalákala lidi. Ve hře se snažíte najít nepřátele a pokud jsou někde zavření a nemůžete se tam dostat, můžete se pokusit je oblafnout a přinutit k otevření dveří, ovšem si dávejte pozor aby hnedka potom co vstoupíte do místnosti za tebou nezavřeli dveře a vy jste nezůstal sám zavřen v místnosti. SCP-939 vidí černobíle, nedokáže videt lidi co se nehýbou nebo plíží a tudýž jde jednoduše obejít a nebo prostě vyčkat než odejde. Pokud ho vidíš tak neběhej, snaž se plížit a zkus být v rohu místnosti rozhodně ne v jeho cestě. SCP-939 je normálně pomalejší než člověk, ovšem jakmile do něho začnete střílet tak jeho rychlost o něco málo naroste a stává se rychlejším než vy.

Chaos Insurgency

Zrádci Foundation, kteří se pokoušejí pomoct Class D utéct, aby získali důležité informace. Ve hře se snažíte zachránit Class-D, dostat ho z Foundation a zabít ostatní hráče.